Ki ne szeretne magának olyan kockás hasizmokat, amin akár amőbázni is lehetne? Ahhoz persze, hogy a következő nyári bikini szezonra így kigyúrd magad, pláne a nulláról, rengeteg munka kell, de nem lehetetlen.
Itt, a Fittprotein Pinken azt is megmutatjuk hogyan!
A lecitinről valószínűleg hallottál már, többek között a bőrápolási termékek összetevői között, de az élelmiszerekben is használják emulgeálószerként. Azonban arról már kevesebb szó esik, hogy a lecitinnek milyen jótékony hatásai is vannak a szervezetre: csökkentheti például a koleszterinszintet, de segíthet a szoptató anyukáknak is.
Azonban ne rohanjunk ennyire előre, nézzük is meg először, hogy mi is tulajdonképpen a lecitin.
A legtöbb ember szeretne fitt és szexi lenni, viszont azért valljuk be, nehezen mondunk le az olyan dolgokról, amiket igazán szeretünk, például a nassolásról (Netflix & chill) vagy épp a bulizásról.
Most ez utóbbira fogunk koncentrálni a cikkben, mert egyébként nem lehetetlen balasznban tartani a kettőt, de azért oda kell figyelni néhány dologra.
A várandósság alatt (sőt még inkább előtte) rengeteg kérdés motoszkálhat a fejedben, például hogy szabad-e ebben az időszakban edzeni? A rövid válasz az, hogy nemcsak szabad, hanem nagyon is ajánlott.
Persze a dolog nem ennyire egyszerű, de mindjárt részletesebben is kiderül minden a cikkünkből.
Az biztos, hogy ha fogyásról van szó, akkor az ember igazán kreatív tud lenni, és bizony nincs hiány a különböző módszerekből.
A testtekercselő fólia talán az egyik legújabb és legnépszerűbb termék, amely segít csökkenteni a súlyt és feszesíteni a bőrt is egyszerre.
De hogyan működik mindez és hogyan kell hatékonyan használni ezeket a testtekercseket? Ezt mutatjuk most meg a cikkben.
Hiába eszel egészségesen és hiába mozogsz rendszeresen, akkor sem indul meg a fogyás? Lehetséges, hogy pajzsmirigy-alulműködéssel küzdesz.
Ugyanis, ha a pajzsmirigy-alulműködést nem kezelteted, nehezebb a fogyás, mivel a pajzsmirigy az anyagcsere-funkciók egyik legfőbb szabályozója.
Mielőtt megmutatnánk a 6 tippünket, hogyan tudsz pajzsmirigy-alulműködéssel is fogyni, először nézzük meg, mi is ez a betegség és milyen tünetei vannak.
Megvan az a kép, amikor látod, hogy a melletted lévő csajok ezerrel nyomják a csigás lehúzón, te pedig félszegen odamész a futópadhoz és nézegeted, hol kell bekapcsolni?
Az ilyen, és ehhez hasonló, gondolat buborékként felsejlő képek miatt sokaknak a kondi szó hallatán is összeugrik a gyomra. Egy amerikai felmérés szerint, ahol az Insta felhasználóit kérdezték meg a kondizási szokásaikról, 79%-a mondta azt, hogy legalább egyszer szorongott már az edzőteremben.
Ennek legnagyobb része az önbizalomhiányból és az ítélkezéstől való félelemből fakadt, míg mások az új emberektől, az új környezettől tartottak leginkább. De voltak olyanok is, akik egész egyszerűen nem tudták, hogyan kell használni a gépeket és emiatt éreztek szorongást.
Ne félj, szorongani több, mint normális dolog. Hidd el, hogy a legtöbb ember, aki először megy kondiba, ugyanazt éli át, mint te, maximum csak jobban palástolja. Ennek ellenére, ha mégis szeretnéd leküzdeni az edzőtermi szorongást, mutatunk 7 remek tippet itt a Fittprotein Pinken, amivel megteheted.
Mi jut eszedbe elsőre a zsírokról? Egy bő olajban tocsogó lángos, hasáb esetleg egy zsíros kenyér? Mindenesetre a lényeg, hogy a zsírokról - egyébként tök jogosan - meglehetősen rossz véleménnyel vagyunk.
Pedig nem minden zsír ártalmas az egészségre, sőt vannak kifejezetten egészségesek is, elég csak az omega-3 zsírsavakra gondolni.
De ne rohanjunk ennyire előre, először nézzük meg, mi fán terem a zsír.
Teljesen természetes, ha a lehető leggyorsabban meg akarsz szabadulni a felesleges zsírpárnáktól, hogy a nyári szezonnak már igazi beach bodyval vágj neki. De hány kilót tudsz gyorsan ledobni, ami még biztonságos? Mekkora súlyvesztés kockázatos?
Ezekre a kérdésekre válaszolunk a cikkünkben.
Az egyszerű válasz az lenne, hogy attól függ, mit preferálsz jobban. Mi viszont nem szeretjük az egyszerű és instant válaszokat, úgyhogy ennél mélyebbre merülünk, a turmixok Marianna-árkába.
Most ugyanis nemcsak az “ízlik-nem ízlik” témakört nézzük át, hanem megvizsgáljuk a zsír-, a fehérje-, valamint a kalóriatartalmat is.
Csavarjuk is le a fehérjés doboz tetejét, és kukkantsunk bele.
A menopauza előbb vagy utóbb minden nőt utolér, azonban nem mindegy, hogyan tud vele együtt élni az ember. De vajon a sport valóban előbbre hozza a menopauza időpontját? Lehet egyáltalán valamiképpen csökkenteni a tüneteket?
A cikkben többek között ezekre mutatjuk meg a választ.
A legtöbb nő feszes, kerek popsira vágyik, viszont kevesen tesznek érte, hogy így is legyen.
Pedig abszolúte nem elérhetetlen, már csak azért sem, mert a fenékben található az egyik legnagyobb izomcsoport.
A cikkben mutatunk olyan, otthon is egyszerűen elvégezhető popsi feszesítő gyakorlatokat, amit kezdőként is végezhetsz. Ezenkívül megmutatjuk, milyen krémek és étrend-kiegészítők segíthetnek a narancsbőr eltüntetésében.
A női egyenjogúság jegyében máris kijelentem, hogy vannak olyan hibák, amit szinte csak férfiak követnek el, de ugyanígy vannak tipikus női hibák is. (Bár a kettő között azért van átmenet, ahogyan azt a cikkben is láthatod majd.)
Ha te is úgy látod, hogy hiába adsz bele apait-anyait, mégsem fejlődsz, akkor a lenti sorok neked szólnak, ugyanis könnyen lehet, hogy valami félresiklott az edzésmódszerben.
De ne is szaporítsuk tovább a karaktereket, nézzük meg, mik azok a hibák, amiket nőként az edzés során elkövethetsz, hogy ha magadra ismersz, tanulj belőlük.
Általában kényszerből áll neki az ember fogyókúrázni (miután megkérdezik, hányadik hónapban vagy úgy, hogy még pasid sincs). A diéta egyébként sem könnyű és sokszor megterhelő, de ha ehhez még rossz közérzet is társul, akkor aztán kész a katasztrófa.
Ha a fogyózás után lettél kedvetlen, akkor ennek a hátterében mindig a rosszul beállított diéta áll. A cikkben azt mutatjuk meg, hogyan tudod helyes mederbe terelni és visszanyerni az életkedvedet.
Amikor a munkád meghozza az eredményét, és beindul a várva várt fogyás, egy másik, kellemetlen dolgot is tapasztalhatsz: hogy nem csak az úszógumid ment le, de az izmaid is eltűntek.
A fogyás miatti izomvesztés sajnos gyakori, de egy kis odafigyeléssel szerencsére elkerülhető. A cikkben olyan gyakorlati tippeket mutatunk, amikkel megelőzheted az izomvesztést úgy, hogy közben a maximumra pörgeted a fogyást.
A mai élelmiszerárak mellett biztos benned is felmerült már a kérdés, hogy mégis hogyan tudnál relatíve olcsón enni úgy, hogy közben ne hízz el. Amikor már egy vekni kenyér is ezer forint felett van, picit taktikázni kell ugyan, de nem lehetetlen.
A Fittprotein Pink csapata pro tippeket ad, hogy hogyan tudsz jó minőségű ételeket fogyasztani a mai élelmiszerárak mellett is!
Mindig a legjobban akarunk kinézni; még akkor is, ha éppen az edzőteremben izzadunk.
Nőként ez pedig különösen fontos, van aki a kutyát sem hajlandó úgy megsétáltatni, hogy nem sminkeli ki magát.
Ezzel persze alapesetben semmi baj nincs, azonban van, amikor ez már a bizonyos lónak a másik oldala, és többet ártasz vele, mint használsz.
Ha te is ebbe a típusba tartozol, és még edzeni is sminkben jársz, akkor ez a cikk neked szól.
Manapság nem nehéz túlstresszelni magunkat: a munka, a család, a párkapcsolat a házimunka és az egyéb ház körüli teendők mellett az embernek kevés ideje van magával törődni. Sokszor már az idővel való zsonglőrködés is nagy kihívást jelent, az érzés pedig egész egyszerűen szétfeszíti belülről az embert. A stressz kezelése nem egyszerű, azonban nem is lehetetlen mutatvány.
A cikkben most olyan tippeket gyűjtöttünk össze, amik segíthetnek a stresszoldásban. Szóval vegyél egy mély levegőt, és olvasás közben kortyolj el egy citromfűteát.
Kellemetlen, amikor megkordul a gyomrod egy meeting kellős közepén, főleg amikor realizálod, hogy ez az orkszerű csatakiáltás kitart a megbeszélés végéig. "Be kellett volna kapnom egy csokit még az értekezlet előtt..." villanhat át az agyadon, azonban ez egy picit máshogy működik.
Hőhullám, fáradtság, izzadás, ingerlékenység... ezek mind-mind a menopauza tünetei lehetnek. Szerencsére vannak olyan módszerek, amivel enyhítheted a klimax tüneteit, a cikkben pedig bemutatjuk, mik is ezek!
A menopauza a 40-es, 50-es évek elején kezdődik – ebben az időszakban a nők mintegy kétharmada tapasztalja a kellemetlen tüneteit.
Ilyen például a fáradtság, a hangulati ingadozások, az idegesség, és az egyik legjellemzőbb, a hőhullámok. De mit lehet tenni a klimax ellen? Összesen 11 természetes módszert és vitamint gyűjtöttünk össze a cikkben, ami segíthet a nehéz időkben!
Tedd a szívedre a kezed: ha létezne olyan tuti módszer, amivel máról holnapra leadobhatnál magadról 10 kilót, biztosan te is kipróbálnád. Mi, emberek, alapjáraton kényelmesek vagyunk és szeretjük az instant megoldásokat. Nos, azt biztosan mondhatom, hogy olyan biztos módszer, amivel gyorsan fogysz és sokat, egész egyszerűen nem létezik. Ugyanakkor van azért egy-két kiskapu, amivel megkönnyítheted a diétát: ilyen például az, ha ad hoc jelleggel egy-egy étkezést fehérjeturmixszal helyettesítesz.
Azt hihetnénk, hogy ha végre valahogy túléltük a kamaszkort, végleg elbúcsúzhatunk a pattanásoktól. Pedig ez nem feltétlenül van így, hiszen a felnőttkori akné nagyon is gyakori: a 30-as, 40-es éveikben járó nők nagyjából 25%-a küzd ezzel a problémával.
De mi állhat a felnőttkori pattanás hátterében? És hogyan lehet végképp megszabadulni az aknéktól?
Egy jó masszázs olyan, mint egy testnek szóló szerelmes levél. Ha pedig szerelmes levélről van szó, az ember ki másnak adná azt szívesen, mint a párjának?
A jó masszázshoz időre van szükség, szóval a lényeg, hogy ne rohanjatok: szánjatok rá legalább egy fél délutánt. Ki tudja, talán neked is meglesz majd a jól megérdemelt jutalmad!
A cikkben 5 lépésben megmutatjuk, hogy kezdőként hogyan adhatsz olyan masszázst a párodnak, amit még hetek múlva is emlegetni fog.
A kollagént igazi csodaszerként tartják számon: fiatalítja az arcbőrt, megolajozza az ízületeket és segít az IBS-ben szenvedőknek (tehát bélproblémák esetén). Ez viszont csak részben igaz; nem mindegy ugyanis, hogy milyen kollagént szedsz. A kollagén típusairól már írtunk egy átfogó cikket, amiből megtudhatod, milyen kollagén kell például ahhoz, hogy szebb legyen az arcbőröd, erősebb legyen a hajad és ne töredezzen a körmöd.
Most viszont a kollagén praktikus oldalának járunk utána - megtudhatod tehát hogy por, ital vagy kapszula formájában érdemes-e szedni.
Biztosan te is vásároltál már meg csak azért egy arckrémet, mert kollagént tartalmazott. Ha bőrfiatalítást vagy a ráncok eltüntetését vártad tőle, akkor viszont elárulunk egy nagy titkot: sokkal hatásosabb, ha nem külsőleg alkalmazva használod, hanem étrend-kiegészítő formájában.
Így ugyanis fényévekkel jobban fel tud szívódni, és be tud épülni a szervezetbe. Rendszeres fogyasztásával pedig nemcsak az arcbőröd lesz rugalmasabb, hanem később az ízületeid is hálásak lesznek érte.
Azonban a kollagénnek többféle típusa is létezik, így nem biztos, hogy tudod, melyik számodra a jó választás.
Cikkben röviden kitérünk arra, milyen hatásai vannak a kollagénnek (és mi az), valamint bemutatjuk a kollagének egyes típusait is.
Talán már te is megfigyelted, hogy a legtöbb kozmetikai termék kollagént ÉS hialuronsavat is tartalmaz. A két anyag olyan, mint a "borsó meg a héja" - jól megvannak külön-külön is, de az igazán számottevő hatásukat együttesen érik el.
De vajon mi a kulcsa ennek a dream teamnek? És miért lesz tőlük fiatalos, sima a bőröd?
Azt mondják, hogy fogyni könnyű. Hiszen csak csökkenteni kell a napi kalóriabevitelt és többet mozogni - ennyi az egész. Ez így, leírva, tényleg egyszerűnek tűnik, pedig piszkosul nehéz, főleg az állandó éhségérzet miatt.
Az éhségérzet csökkentéséhez rengeteg módszer van: étvágycsökkentő tea, különböző gyógyszerek satöbbi. Szerencsére vannak olyan bevett módszerek, amivel tényleg hatásos lehet az éhségcsökkentés - meg is mutatjuk, mik ezek.
Az éjszakai műszak-, vagy a késő esti tévézés közben az ember jobban vonzódik a kalória-, és szénhidrátdús ételekhez. Viszont van, akinél ez már odáig fajul, hogy még éjszaka is felkel, hogy a hűtőhöz settenkedjen és csipegessen ezt-azt.
Ha te is az "éjszakai ragadozók" közé tartozol, nincs miért szégyenkezned - hiszen van kiút. Elsősorban két dologra kell nagyon odafigyelned: hogy tudatosan táplálkozz, és figyelj oda arra is, mit eszel napközben.
Mielőtt rátérnénk azokra a tippekre, amik segíthetnek, érdemes megvizsgálni egy picit a téma lelki-, pszichológiai hátterét.
Vajon miért válik valakiből éjszakai hűtő-rabló, amíg mások nyugodtan végigalszanak egy estét?
Ha nyár elején te is aszkétaként éhezteted magad, hogy formába lendülj, akkor itt az ideje megismerkedned két mozaikszóval: a HCA-val és a CLA-val. Ezek ugyanis olyan zsírsavak, amik segítségével éhezés nélkül fogyhatsz - ráadásul nem stimulánsként hat.
Mindenki erős, fényes és könnyedén kezelhető hajat szeretne magának, legyen szó akár nőkről, akár férfiakról. Persze a valóság sajnos más, mint a beauty reklámokból ismert dús, csillogó haj: sokunknak kell megküzdenie a könnyen zsírosodó, kusza hajjal, és a töredezett hajvégekkel.
Legtöbben elhanyagoljuk a hajunkat - helyette mindenki inkább az arcával, a bőrével törődik. Persze ezek is fontosak, de ugyanúgy lényeges, hogy odafigyeljünk a hajunkra is, hiszen már egy kis odafigyeléssel is sokat tehetünk azért, hogy dúsabb és csillogóbb legyen.
A cikkben olyan praktikákat, tippeket és vitaminokat gyűjtöttünk össze, amelyek neked is segítenek abban, hogy szép hajad legyen.